Hurtowa sprzedaż choinek - www.ochoinki.pl

IRBIS Strzecharstwo
IZOLACJE ZWIĘKSZAJĄCE ODPORNOŚĆ OGNIOWĄ DACHU

Realizujemy strzechy zapewniając ich niepowtarzalność, unikalną jakość i estetykę ale przede wszystkim gwarancję, że dach zostanie pokryty zgodnie ze sztuką budowlaną i najlepszymi, współczesnymi praktykami strzecharskimi. Doświadczenia, jakie zdobywamy podczas realizacji nowych strzech jak i renowacji obiektów zabytkowych w wielu krajach europejskich, pozwalają nam profesjonalnie świadczyć usługi z zakresu prac strzecharskich, w tym realizować zabezpieczenia przeciwpożarowe - zarówno powierzchniowe jak i wewnętrzne!

Do zabezpieczeń wewnętrznych, izolacji umieszczanych ponad konstrukcją na łatach, a więc chroniących pokrycie przed przypadkowym zaprószeniem ognia od wewnątrz budynku, jak i przed zapaleniem sie konstrukcji dachu krytego strzechą od zewnatrz, należy opatentowany system duński. Możecie obejrzeć Państwo poniżej zrealizowane przez nas, w tym systemie, zabezpieczenia.

Stratag, nytakning, IRBIS, stratag takkearbejde,  takkefirma, takkemand, glasvavmatte Polfibra

W obliczu ciągle zaostrzanych norm i dążenia do maksymalnego oszczędzania ciepła okazuje się, że znane doskonale metody, na budynkach z zamieszkałym poddaszem, wykazują jednak braki. Sposób wykonania izolacji przeciwpożarowej dachu musi być komplementarny, co oznacza że musi uwzględniać współistnienie np. ocieplenia dachu i zapewniać nie tylko cyrkulację powietrza pomiędzy warstwami, ale też między innymi ochronę przed wywiewaniem przez wiatr ciepła z warstwy ocieplenia, czego dotychczas stosowane metody nie gwarantują!

Efektem naszego opracowania jest system, który posiadając zalety wcześniej stosowanych, jednocześnie spełnia wysokie wymagania norm dotyczących właściwości izolacyjnych dachu - gwarantując bezpieczeństwo zapewnia jednocześnie trwałość nie tylko samej strzechy, ale i pozostałych warstw dachu z ociepleniem o ponad standardowej efektywności włącznie.

Jakie cechy powinien posiadać dobry system dachowy poza bezpieczeństwem, trwałością
gwarancją dobrej izolacyjności?
Powinien być stosunkowo prosty w montażu, a co za tym idzie relatywnie tani...
Taki jest nowy system Polfibra (!)
wykorzystujący ogólnie dostępne materiały, zapewniające:
-    wzmocnienie konstrukcji dachu;
-    zwiększenie ocieplenia o warstwę ponad krokwiami;
-    zabezpieczenie przed intensywnym wywiewaniem ciepła z warstwy ocieplenia umieszczonej pomiędzy krokwiami;
-    gwarancję cyrkulacji powietrza przez warstwę wiatrochronną zapewniającą trwałość strzechy;
-    i wreszcie zabezpieczenie konstrukcji drewnianej dachu przed ogniem.

Trzeba otwarcie przyznać, że koszt użytych do jego wykonania materiałów jest o kilka procent wyższy, ale też pamiętajmy, że tam gdzie to konieczne zyskujemy zwiększenie warstwy ocieplenia i większą stabilność konstrukcji

Polscy strzecharze często twierdzą, że strzecha jest trudnopalna - nic bardziej mylnego!!! W Polsce  nieomal zniknęła ona z krajobrazu właśnie dlatego, że nader często ulegała zapłonowi a pożary szybko przenosiły się z jednego budynku na drugi. Dlatego wypierać strzechę zaczął niepalny eternit. W krajach rozwiniętych, gdzie poszanowanie dla tradycji i zalety takiego pokrycia przeważyły, zaczęto na początku 20 wieku udoskonalać technologię i dziś jest to jedno z bezpieczniejszych pokryć dachowych. Warunkiem bezpieczeństwa jest wykonanie strzechy z zastosowaniem współczesnych rozwiązań, wśród których podstawowym jest wiązanie strzechy drutem chromoniklowym oraz kompleksowe wykonanie zabezpieczeń przed ogniem, zarówno od wewnątrz jak i zewnętrznej powierzchni. To daje pewność bezpieczeństwa nawet w przypadku wyładowania atmosferycznego czy zwarcia w instalacji elektrycznej. Niestety polskie strzechy tylko w ułamku procenta są właściwie zabezpieczane przeciw pożarowo, a bywa, że dla oszczędności rezygnuje się nawet z wiązania strzechy chromoniklem, zastępując go drutem ocynkowanym. W Internecie można znaleźć wiele przykładów na to jak kończy się niefrasobliwość.

Przy wykonywaniu zabezpieczenia przeciwpożarowego wewnątrz przegrody - izolacji konstrukcji drewnianej, należy pamiętać o dwóch zagadnieniach:

- zamknięciu drogi, do warstwy ocieplenia, powiewom wiatru;

- zapewnieniu właściwej cyrkulacji powietrza w celu usuwania nadmiaru wilgoci;

Stratag, nytakning,  IRBIS, stratag, takkefirma, takkemand, glasvavmatte Polfibra

Z punktu widzenia bezpieczeństwa ważne jest aby obiekty zabezpieczane poprzez rozłożenie izolacji pod pokryciem oznaczone były, w widocznym miejscu, tabliczką informacyjną z odpowiednim certyfikatem. Dzięki temu przybywający w razie pożaru Ratownicy podejmują działanie adekwatne do zabezpieczenia, co przekłada się na skuteczność ich akcji!!!
Przy wykonaniu izolacji konstrukcji nie ma konieczności gaszenia pożaru od wewnątrz, co znacząco zmniejsza ewentualne szkody. Zastosowanie takiej izolacji umożliwia prowadzenie akcji gaśniczej z niewielkiej odległości od płonącego pokrycia, bo temperatura wytwarzana przez płonącą strzechę bez dostępu tlenu jest o kilkaset stopni niższa. To ma decydujący wpływ na szybkość gaszenia jak i na ograniczenie szkód.

Decyzję o zastosowaniu izolacji konstrukcji należy podjąć przed wykonaniem strzechy. Później jest to już nie możliwe i żadne zabiegi nie są w stanie tego zmienić!
Należy podkreślić, że w przypadku rozwiązań systemowych o ich skuteczności decyduje doświadczenie firmy wykonawczej. W prezentowanym filmie mogliście Państwo obejrzeć kilka z naszych prac podczas których wykonywaliśmy izolację konstrukcji drewnianej. W przypadku pytań jesteśmy do dyspozycji.

Poniżej prezentujemy skrócone portfolio naszych prac podczas których wykonywaliśmy izolację konstrukcji.

Stratag, nytakning, IRBIS, stratag, takkefirma, glasvavmatte Polfibra

stratag_brandsikring_51.JPG (76208 bytes)

stratag_brandsikring_52.jpg (83806 bytes)

stratag_brandsikring_53.jpg (76438 bytes)

stratag_brandsikring_55.jpg (80403 bytes)

stratag_brandsikring_56.jpg (86612 bytes)

stratag_brandsikring_57.jpg (93824 bytes)

stratag_brandsikring_58.jpg (93041 bytes)

strzecha_polfibra_51.jpg (69425 bytes)

strzecha_polfibra_52.jpg (63605 bytes)

strzecha_polfibra_54.jpg (69215 bytes)

strzecha_polfibra_56.jpg (91912 bytes)

strzecha_polfibra_58.jpg (74101 bytes)

strzecha_polfibra_59.jpg (72707 bytes)

strzecha_polfibra_60.jpg (79119 bytes)

strzecha_polfibra_61.jpg (89636 bytes)

strzecha_polfibra_57.jpg (70953 bytes)

strzecha_polfibra_62.jpg (104767 bytes)

strzecha_polfibra_63.jpg (76738 bytes)

strzecha_polfibra_65.jpg (67908 bytes)

thatch_fireprotection_52.jpg (66315 bytes)

thatch_fireprotection_59.jpg (70238 bytes)

strzecha_polfibra_53.jpg (77923 bytes)

thatch_fireprotection_53.jpg (51836 bytes)

thatch_fireprotection_56.jpg (68742 bytes)

thatch_fireprotection_57.jpg (90046 bytes)

thatch_fireprotection_58.jpg (74724 bytes)

thatch_fireprotection_54.jpg (78297 bytes)

thatch_fireprotection_60.jpg (82896 bytes)

thatch_fireprotection_55.jpg (80072 bytes)

thatch_fireprotection_51.jpg (89095 bytes)

strzecha_polfibra_66.jpg (97881 bytes)

Zapraszamy!
Poczta elektroniczna:dział obsługi klienta
telefon/fax:    +48 71 3872071
telefon komórkowy: +48 501517490, tel. English +48 509 831 354

 

 

  Nieruchomości     Thatching      Straatag      Strzecharstwo     Drewniana Polska     Kancelaria Obsługi Inwestycji    Trzebnica

Ostatnia modyfikacja: 2018-08-14  Copyright (C)  Ireneusz Sikorski;  IRBIS-TRADING 1999-2016