Hurtowa sprzedaż choinek - www.ochoinki.pl

IRBIS  Strzecharstwo

ZABEZPIECZENIA PRZECIW POŻAROWE - IMPREGNACJA STRZECH 

TO SIĘ OPŁACA!

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w realizacji impregnacji strzech. Wykonujemy je w całej Europie i ciągle badamy możliwość zwiększenia ich skuteczności, aby zagwarantować najwyższy poziom bezpieczeństwa użytkowania obiektów oznaczonych naszym certyfikatem. Stosowany, podczas wykonywania zabezpieczeń strzech przed ogniem, reżim technologiczny już dziś zapewnia ich niezawodną jakość, a autoryzacja producenta w zakresie stosowania jego produktu gwarantuje  zastosowanie niezbędnych dla skuteczności zabezpieczenia urządzeń i procedur. Impregnację potwierdzamy certyfikatem w formie pisemnej (na potrzeby ubezpieczenia) oraz w formie tabliczki do umieszczenia na budynku (jako informację dla Straży Pożarnej w przypadku pożaru w pobliżu zabezpieczonego obiektu). Zgodne z normą europejską wyniki badań potwierdzają iż zabezpieczone poprzez impregnację pokrycie spełnia wymogi wg klasyfikacji BROOF. Impregnat zdecydowanie podnosi też trwałość strzechy!

Certyfikat przeciwpożarowy, umieszczany na budynku krytym strzechą - informacja dla strażaków o sposobie zabezpieczenia i metodach gaszenia! Strzecha, dach z trzciny, strzecharstwo, dachy trzcinowe.      Certyfikat przeciwpożarowy, umieszczany na budynku krytym strzechą - informacja dla strażaków o sposobie zabezpieczenia i metodach gaszenia! Strzecha, dach z trzciny, strzecharstwo, dachy trzcinowe.

Sprzęt i sposób przeprowadzenia zabezpieczenia wynika z wymogów stawianych przez producenta impregnatu do przeciwogniowego zabezpieczenia strzechy. Użycie środka w sposób niezgodny z opracowanymi przez producenta procedurami może skutkować nieskutecznością zabezpieczenia.

Wykonujemy autoryzowane przez producenta impregnacje ekologicznymi impregnatami FireRetardant, spełniającymi przeciwogniowe normy narodowe krajów europejskich NEN 6063 (Netherland), BS 476 part 3 A rating (UK), AS 1530 p.3 (AU). Zabezpieczone pokrycie spełnia wymogi klasyfikacji BROOF dla pokryć dachowych.

Zabezpieczenie powierzchni strzechy - impregnacja środkiem Magma FireStop. Po wykonanej impregnacji zabezpieczamy kilka wiązek trzciny i pozostawiamy je na powietrzu aby w razie opadów sprawdzić na nich skuteczność zabiegu!

Podstawową rolą impregnacji jest zabezpieczenie przed przypadkowym zapłonem od ognia z płonących przedmiotów mogących spaść na połać dachową lub które mogą zostać przyłożone do okapu strzechy. Na zdjęciach możecie Państwo zaobserwować zachowanie się zaimpregnowanej wiązki trzciny w trakcie kontaktu z płonącym przedmiotem:

Zabezpieczenie powierzchni strzechy - impregnacja środkiem Magma FireStop. Po wykonanej impregnacji zabezpieczamy kilka wiązek trzciny i pozostawiamy je na powietrzu aby w razie opadów sprawdzić na nich skuteczność zabiegu!  Na nich też inwestor sam może sprawdzić jakość zabezpieczenia!

 

Irbis Strzecharstwo - próba podłożenia ognia!

 

Zabezpieczenie powierzchni strzechy - impregnacja środkiem Magma FireStop. Po wykonanej impregnacji zabezpieczamy kilka wiązek trzciny i pozostawiamy je na powietrzu aby w razie opadów sprawdzić na nich skuteczność zabiegu!  Wręcz odwrotnie - gaśnie materiał zapłonowy!

FireRetardant, poza tym, że opóźnia, utrudnia zapłon strzechy stanowi również filtr UV, co pozwala  zachować na dłużej naturalny wygląd trzciny oraz ożywić kolor starzejącej się strzechy, nadając mu lekko brązowy odcień.

Impregnat ten nie ulega wypłukiwaniu przez opady, spowalnia rozwój glonów i mchu, opóźnia rozkład wierzchnich warstw strzechy opóźniając biodegradację;

Magma FireStop skutecznie zabezpiecza zarówno małe obiekty jak i komercyjne (hotele, restauracje itp.)

FireRetardant może być stosowany także na starych pokryciach - zarówno trzcinowych
jak i słomianych. Przed zabezpieczeniem starej strzechy należy pamiętać o oczyszczeniu jej (zdresowaniu) z części wierzchniej - najczęściej tworzą ją rozkładające się części organiczne.

Nasza firma posiada w swojej ofercie wykonanie również i tej usługi.

Przy starych bądź niedbale wykonanych pokryciach słomianych bądź trzcinowych należy wcześniej zdresować powierzchnię aby stała się gładka - wtedy skuteczność zabiegu jest pewniejsza. na strzechach słomianych zwiększamy ilość użytego środka o 100%

Strzechy słomiane należy wyrównać także od środka i następnie zaimpregnować Magmą FireStop

FireRetardant gwarantuje przede wszystkim bezpieczeństwo naszego otoczenia - jest nietoksyczny w odróżnieniu od impregnatów produkowanych bez uwzględnienia wpływu otoczenia na życie człowieka!

 Dla ubezpieczenia i całkowitej pewności bezpieczeństwa należy impregnację wykon 3 lata!!!

          

Jeśli impregnację wykonujemy po dłuższym okresie należy wcześniej dach wyczyścić z mchów i porostów oraz zbutwiałych części trzciny lub słomy!

Dla skutecznej ochrony dachu przed pożarem niezbędna jest jego odpowiednia konserwacja
- regularne inspekcje są konieczne zwłaszcza po sztormach, dużych wiatrach czy gwałtownych opadach gradu. Jeśli zostaną zauważone jakieś uszkodzenia pokrycia konieczne jest ponowne zaaplikowanie, po naprawie tych fragmentów dachu, środka FireRetardant.

Dach kryty strzechą i zabezpieczony Magmą FireStop jest odporny na zapłon od fajerwerków, prób podpalenia i ognia przenoszonego w inny sposób drohą powietrzną!

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani naszymi usługami 
prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego, który pozwoli nam przygotować ofertę!

Więcej informacji znajdziecie Państwo na naszym forum

Jeśli informacje zawarte w naszym serwisie uważacie za wartościowe prosimy o podzielenie się tą opinią z innymi użytkownikami internetu i kliknięcie na stronie głównej serwisu "Google +" lub przyznanie popularnego facebook'owego "lajka"

ZAPRASZAMY !

 

  Nieruchomości     Thatching      Straatag      Strzecharstwo     Drewniana Polska     Kancelaria Obsługi Inwestycji    Trzebnica

Ostatnia modyfikacja: 2018-07-12  Copyright (C)  Ireneusz Sikorski;  IRBIS-TRADING 1999-2016