Hurtowa sprzedaż choinek - www.ochoinki.pl

IRBIS Strzecharstwo
NASZE STRZECHARSKIE REFERENCJE

 irbis.jpg (64656 bytes)

Jesteśmy firmą stawiającą sobie za cel profesjonalne oraz rzetelne zaspokojenie potrzeb i wymagań naszych klientów. Wieloletnią tradycję i doświadczenie, zdobywane niemal we wszystkich krajach Europy, uzupełniamy o najnowsze osiągnięcia współczesnej nauki, jednak przede wszystkim mamy na uwadze ekologiczny charakter realizowanych przez nas pokryć i ich harmonię z otoczeniem. W swoich realizacjach wykorzystujemy m.in. polską i duńską trzcinę wodną, drut żaroodporny z Indii, impregnaty produkowane na licencji amerykańskiej, słomę żytnią z Wielkiej Brytanii zaś narzędzia i akcesoria strzecharskie z Holandii lub Danii. Wypracowaliśmy za to własny system zwiększania odporności ogniowej strzech, który w odróżnieniu od dotychczasowych spełnia również aktualne wymogi dotyczące izolacyjności dachu.

 

Do najbardziej znaczących realizacji wykonanych przez naszą firmę należą:

Belgia, Lanaken - posiadłość "Zangersheide", znana na świecie stajnia, słynąca z klonowania championów - koni sportowych, której właścicielem jest L.N. Melchior. Przed mającymi się odbyć na terenie posiadłości międzynarodowym konkursem w skokach realizowaliśmy pokrycie nową strzechą z kalenicą ceramiczną oraz zabezpieczenie przeciwpożarowe.  Strzechę w systemie zamkniętym (z zabezpieczeniem płytami ognioodpornymi i impregnacją powierzchni środkami FireRetardant) na 1000 metrów kwadratowych dachu wykonalismy w ciągu 6 tygodni. 

ref_belgia.jpg (93296 bytes)

 

Dania, Rinkenaes - posiadłość "Benniksgaard", której właścicielem jest M. Friis -
przed wizytą Jego Królewskiej Wysokości Księcia-Małżonka Henrika Marie Jaan Andre de Laborde de Monpezat zmienialiśmy pokrycie, wykonane z dachówki, na strzechę w systemie zamkniętym, z jednoczesnym wzmocnieniem drewnianej konstrukcji dachu, naprawą gzymsów, wykonaniem nowych kominów z wkładem ceramicznym, wykonaniem certyfikowanego zabezpieczenia przeciwpożarowego rozkładanego na łatach i impregnacji przeciw-pożarowej powierzchni strzechy środkiem FireRetardant.

Film z wizyty Jego Królewskiej Wysokości Księcia-Małżonka Henrika Marie Jaan Andre de Laborde de Monpezat

. Czas realizacji strzechy na dachu o powierzchni ok. 400 m2 - 4 tygodnie.

ref_dania.jpg (77172 bytes)

Po przeprowadzonej przez IRBIS Strzecharstwo renowacji, w 2005 roku, budynek otrzymał miano "Perły Architektury"

perla_architektury.jpg (38986 bytes)

Wielka Brytania, Devon, Copplestone - posiadłość "Furzerland", której właścicielem jest K. Hotton -
na zabytkowej, ponad 500 letniej siedzibie arystokracji angielskiej, wykonywaliśmy renowację dachu pokrytego strzechą słomianą z kalenicą tkaną, schowaną w w połaci. W zakres realizacji wchodził gruntowny remont konstrukcji drewnianej dachu wraz z wymianą pokrycia i wykonaniem kalenicy angielskiej oraz wykonanie zabezpieczenia przeciwpożarowego FireRetardant. Dach o powierzchni 300 m2 realizowaliśmy 3 tygodnie

ref_anglia.jpg (130692 bytes)

 

Wielka Brytania, Kent, Ottinge - posiadłość "Boyke Manor", której właścicielem są Państwo Wilkin - na zabytkowym domu wiejskim wykonaliśmy renowację dachu pokrytego strzechą trzcinową z kalenicą słomianą tkaną leszczyną. W zakres realizacji wchodził gruntowny remont konstrukcji drewnianej dachu wraz z wymianą pokrycia i wykonaniem kalenicy z oryginalnym motywem  oraz wykonanie zabezpieczenia przeciwpożarowego środkiem FireRetardant. Dach o powierzchni 300 m2, realizowany pod nadzorem i we współpracy z konserwatorem zabytków oraz inspektorem brytyjskiego cechu rzemiosł, realizowaliśmy 4 tygodnie.

gr_irb2.jpg (68687 bytes)

 

Wielka Brytania, Wiltshire, Ham - posiadłość "Forge Cottage", której właścicielem są Państwo Dean - na zabytkowym domu wiejskim wykonaliśmy renowację dachu pokrytego strzechą słomianą z kalenicą słomianą (long straw) tkaną leszczyną. W zakres realizacji wchodziło zrzucenie starego pokrycia, wykonanie nowego pokrycia i kalenicy z oryginalnym, dotychczasowym motywem oraz wykonanie zabezpieczenia przeciwpożarowego. Dach o powierzchni 250 m2, wykonywany pod nadzorem i we współpracy z konserwatorem zabytków, realizowaliśmy 4 tygodnie, w lutym 2009 - podczas największej od 15 lat zimy w Wielkiej Brytanii.

irbis rethatching 02.jpg (217350 bytes)


Jeśli chcecie Państwo skorzystać z naszych usług
- prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego!

ZAPRASZAMY !

 

  Nieruchomości     Thatching      Straatag      Strzecharstwo     Drewniana Polska     Kancelaria Obsługi Inwestycji    Trzebnica

Ostatnia modyfikacja: 2018-07-12  Copyright (C)  Ireneusz Sikorski;  IRBIS-TRADING 1999-2016