Hurtowa sprzedaż choinek - www.ochoinki.pl

IRBIS Strzecharstwo
OKNA STRZECHARSKIE - PRZYKŁADY REALIZACJI I OFERTA

Okna to ten element dachu krytego strzechą, który dodaje romantyzmu i niepowtarzalnego uroku, gubiąc jednocześnie zwykle dużą (przy strzesze) bryłę dachu! Strzecha doskonale komponuje się z oknami "wole oko", ale nieźle też wyglądają przy takim pokryciu okna w postaci lukarn, jaskółki oraz okna połaciowe! Nie warto za to próbować osadzać okien bez znajomości wykonania konstrukcji - zwykle kończy się to zmniejszeniem znacznie powierzchni przeszklenia na rzecz zamaskowania topornej obróbki!

Thatching&Rethatching Service. Strzecha trzcinowa - przykład wykonania obróbki okien.

Okna
Przy projektowaniu rozmieszczenia okien należy brać pod uwagę obudowę drewnianą oraz grubość poszycia trzcinowego. Odstęp pomiędzy otworami okiennymi, jak również krawędzią dachu czy koszem powinien wynosić ok. 2 metry, a kąt nachylenia dachu nad oknem półokrągłym nie powinien być mniejszy niż 33 stopnie. Rozróżniamy kilka rodzajów okien:

Thatching&Rethatching Service. Strzecha trzcinowa - przykład wykonania obróbki typowego okna strzecharskiego "pomerania".     Thatching&Rethatching Service. Strzecha trzcinowa - przykład wykonania okna z wykuszem.

- okna prostokątne, obudowane drewnem na typowy dla strzechy kształt, wchodzący w połać dachu: w zależności od sposobu wykonania konstrukcji i płyty czołowej mogą być naprawdę ciekawym rozwiązaniem, ale wymagają większej długości połaci;

Thatching&Rethatching Service. Strzecha trzcinowa - przykład wykonania obróbki okna z wykuszem.    Thatching&Rethatching Service. Strzecha trzcinowa - przykład wykonania obróbki okna  tradycyjnego płytą czołową.

- okna półokrągłe, o małym promieniu, to wole oka, najbardeziej charakterystyczne dla strzechy trzcinowej - udaje się je wykonać na połaciach o długości większej niż 5 m;

Thatching&Rethatching Service. Strzecha trzcinowa - przykład wykonania obróbki okna "wolego oka".   


- okna niskie, o bardzo dużym promieniu, to tzw. mysie norki - dają mało światła, ale też i ich kompozycja ze strzechą trzcinową na budynku mieszkalnym jest najbardziej zbliżona do tradycyjnego sposobu krycia domow - wystarczy 4 m długości połaci;

Thatching&Rethatching Service. Strzecha trzcinowa - przykład wykonania okna "mysiej norki" .

- okna wszelkich innych kształtów - w zależności od koncepcji architektonicznej budynku;

Strzecha trzcinowa - okna  o dowolnych kształtach.


- możliwa jest też realizacja okna w połaci dachowej, ale takie rozwiązanie nie wpisuje się estetycznie w idee strzechy trzcinowej, bywa jednak jedynym możliwym rozwiązaniem w przypadku zbyt małego kąta nachylenia dachu.

Thatching&Rethatching Service. Strzecha trzcinowa - przykład wykonania okien w połaci.    Thatching&Rethatching Service. Strzecha trzcinowa - przykład wykonania okna w połaci.

Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku jest wykonanie tradycyjnej lukarny z niezależnymi połaciami schodzącymi na boki:

Thatching&Rethatching Service. Strzecha trzcinowa - przykład wykonania "jaskółki" - okna tradycyjnego

W obróbce okien i ich harmonii z płaszczyzną dachu przejawia się cały kunszt strzecharza i jego wyobraźnia artystyczna. 

Posiadamy możliwość dostarczenia Państwu okna strzecharskiego z płytą czołową w dowolnym, wybranym przez Państwa rozmiarze i kształcie. Polecamy okna otwierane na zewnątrz. Jeśli będziecie Państwo zainteresowani chętnie doradzimy najlepsze, pasujące zarówno do Państwa koncepcji wizualnej jak i pod względem technicznym, okna strzecharskie.

Thatching&Rethatching Service. Strzecha trzcinowa - dostarczymy okna strzecharskie dowolnych rozmiarów i kształtów!

 

Duży wybór okien typowych dla strzechy, wraz z płytami czołowymi - standard: 120 dł. x 80 wys., 140 dł x 90 wys i każde inne wg. indywidualnego projektu. Szyby w standardzie 4/12/4 o wartości współczynnika U=1,1 w/m2K. Czas realizacji ok. 30 dni.

 

Zwykle wewnętrzna obróbka dachu w miejscach dojścia do okien zwęża się uniemożliwiając pełne otwarcie okna. Dlatego preferujemy i polecamy okna otwierane na zewnatrz, co jest wygodne i bezpieczne. Okna posiadają  blokady pozycji, co uniemożliwia "trzaskanie" przy silnym wietrze czy przeciągu.

Okna posiadają stylowe, niezawodne zamknięcia

IRBIS Strzecharstwo. Zamknięcie okna, podwójne dla każdego skrzydła, wykonane jest z cynkowanej galwanicznie stali! Prostota zamknięcia czyni z niego niezawodne i trwałe rozwiązanie.

i blokady antyprzeciągowe

IRBIS Strzecharstwo. Blokada okna, pojedyńcze dla każdego skrzydła, wykonane jest z cynkowanej galwanicznie stali! Prostota rozwiązania czyni z niego niezawodne i trwałe rozwiązanie.

wdzięku dodają im konstrukcyjne szprosy

IRBIS Strzecharstwo. Konstrukcyjne szprosy i okapniki wpisują się w tradycyjne budownictwo rustykalne!

wyposażone są także w podokienniki - element montażowy

IRBIS Strzecharstwo. Podokiennik - listwa montażowa ułatwia połączenie konstrukcji okna z podokiennikiem wykonywanym na miejscu montażu przez strzecharza. Rozwiązanie gwarantujące szczelne połączenie, a tym samym trwałość!

Okna wykonywane są z drewna klejonego: meranti lub sosnowego.
Szklenie wykonywane jest szybą termoizolacyjną 4/12/4 U=1,1 w/m2K. Okna są impregnowane lub malowane farbami firmy REMMERS lub ITALCOLOR według palety RAL.Zwykle wewnętrzna obróbka dachu w miejscach dojścia do okien zwęża się uniemożliwiając pełne otwarcie okna. Dlatego preferujemy i polecamy okna otwierane na zewnatrz, co jest wygodne i bezpieczne. Okna posiadają  blokady pozycji, co uniemożliwia "trzaskanie" przy silnym wietrze czy przeciągu.


Jeśli jesteście Państwo zainteresowani naszymi usługami 
prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego,
który pozwoli nam przygotować ofertę!

Jeśli informacje zawarte w naszym serwisie uważacie za wartościowe prosimy o podzielenie się tą opinią z innymi użytkownikami internetu i kliknięcie na stronie głównej serwisu "Google +" lub przyznanie popularnego facebook'owego "lajka"

 

  Nieruchomości     Thatching      Straatag      Strzecharstwo     Drewniana Polska     Kancelaria Obsługi Inwestycji    Trzebnica

Ostatnia modyfikacja: 2018-08-14  Copyright (C)  Ireneusz Sikorski;  IRBIS-TRADING 1999-2016