Hurtowa sprzedaż choinek - www.ochoinki.pl

IRBIS Strzecharstwo
OFERTA NARZĘDZI I MATERIAŁÓW STRZECHARSKICH

IRBIS Strzecharstwo - strzecha trzcinoiwa! W tradycji duńskiej najbardziej popularny jest trójboczny układ zabudowy!         IRBIS Strzecharstwo - strzecha trzcinoiwa! W tradycji duńskiej najbardziej popularny jest trójboczny układ zabudowy!

Oferta narzędzi i materiałów strzecharskich:

1. SKRĘCARKI DOCISKOWE 32 cm (długie) - I podstawowe narzędzie strzecharskie

2. PACE ALUMINIOWE - FREZOWANE we wszystkich rozmiarach, jedno i dwuręczne - II podstawowe narzędzie strzecharskie

IRBIS Strzecharstwo - strzecha trzcinowa! Frezowane pace aluminiowe to podstawowe narzędzie pracy współczesnego strzecharza!

3. ŁUPKI LESZCZYNOWE i "ZSZYWKI" niezbędne do wykonania kalenicy "tkanej"- długość łupków ok. 0,72m, "zszywki" z łupka przed skręceniem ok. 72 cm, pakowane po 200 szt. Przy zamówieniach pełnosamochodowych (35000) możliwy transport.

sparks straight.jpg (26375 bytes)hazel sparks sign 2.jpg (90462 bytes)

4. ŁUPANE RĘCZNIE KOZŁY DĘBOWE długość ok 110cm, wysokość ok.10cm surowe:

kozly.jpg (69499 bytes)

oraz obrzynane:

oak.jpg (80369 bytes)

5. BLACHA OŁOWIANA do opierzeń gr. 1,25 mm szer. 40 cm i 60 cm w zwojach 3 m

Irbis Strzecharstwo - strzecha trzcinowa. Blacha ołowiana standardowo używana jest do obróbek połączeń strzechy z murem!

6. PAPA POLIMEROWA DO IZOLACJI KALENICY, wzmacniana - odporna na złamania i przebicia, z wkladem polwinylowym - zapewnia właściwą ochronę dachu gwarantując trwałość równą samej kalenicy - rolki 25 m

7. ŚRODEK UTRUDNIAJĄCY ZAPŁON DO WEWNĘTRZNEJ IMPREGNACJI STRZECHY I KONSTRUKCJI drewnianych dachu, zmniejsza m.in. ryzyko pożaru spowodowanego zwarciami w instalacji elektrycznej FireRetardant - jesteśmy wyłącznym dystrybutorem środków FireRetardant.

8. ŚRODEK DO ZEWNĘTRZNEJ, PRZECIWOGNIOWEJ IMPREGNACJI STRZECHY, ipregnacja ta czyni ze strzechy pokrycie równie bezpieczne jak pokrycie z dachówki cmentowej  FireRetardant - jesteśmy wyłącznym dystrybutorem środków FireRetardant.

9. SRODEK DO KONSERWACJI STRZECHY, spowalniający rozwó mchów, grzybów, bakteri, oraz zapobiegający konieczności częstego dresowania (czyszczenia mechanicznego) strzechy MoosRemover - jesteśmy wyłącznym dystrybutorem środków FireRetardant.

10. WKRĘTY NIERDZEWNE ASSY 35/45 mm z drutem żaroodpornym nierdzewnym 1,0 mm 40 cm - zamówienia od 1000 szt (dostępne też wkręty z drutem o większej długości (50,60,70 cm)

Niestety często jeszcze próbuje się oszczędzać na materiałach (skoro rynek żąda niskiej ceny) i do mocowania trzciny używa się wkrętów z nacięciem krzyżyk - tak mocowana strzecha nie wytrzymuje długo - już nawet po kilku miesiącach "wyjeżdżają" wiązki trzciny, a nawet całewarstwy! W naszej ofercie posiadamy wkręty z nacięciem "torx" - i tylko takie polecamy do mocowania strzechy. Przykręcany wkręt jest ok. 20 cm zagłębiony w trzcinie i nie widać go - z nacięcia krzyżykowego po prostu wyskakuje końcówka powodując pozostawienie niedokręconego wkręta. Z nacięcia "torx" końcówka dokręcająca nie ma możliwości wyskoczyć!

11. PRZEDŁUŻKI Z BITAMI TORX 25 - 35 cm, 50 cm

12. DRUT ŻAROODPORNY NIERDZEWNY 1,0 mm w kręgach - (zamówienia od 20 kg)

13. OKNA (tzw. "wole oko") otwierane na zewnątrz (duży wybór typowych dla strzechy - wraz z płytami czołowymi - standard: 120 dł. x 80 wys., 140 dł x 90 wys i każde inne wg. indywidualnego projektu. Szyby w standardzie 4/12/4 o wartości współczynnika U=1,1 w/m2K. Czas realizacji ok. 30 dni.

 

Zwykle wewnętrzna obróbka dachu w miejscach dojścia do okien zwęża się uniemożliwiając pełne otwarcie okna. Dlatego preferujemy i polecamy okna otwierane na zewnatrz, co jest wygodne i bezpieczne. Okna posiadają  blokady pozycji, co uniemożliwia "trzaskanie" przy silnym wietrze czy przeciągu.

Okna posiadają stylowe, niezawodne zamknięcia

IRBIS Strzecharstwo. Zamknięcie okna, podwójne dla każdego skrzydła, wykonane jest z cynkowanej galwanicznie stali! Prostota zamknięcia czyni z niego niezawodne i trwałe rozwiązanie.

i blokady antyprzeciągowe

IRBIS Strzecharstwo. Blokada okna, pojedyńcze dla każdego skrzydła, wykonane jest z cynkowanej galwanicznie stali! Prostota rozwiązania czyni z niego niezawodne i trwałe rozwiązanie.

wdzięku dodają im konstrukcyjne szprosy

IRBIS Strzecharstwo. Konstrukcyjne szprosy i okapniki wpisują się w tradycyjne budownictwo rustykalne!

wyposażone są także w podokienniki - element montażowy

IRBIS Strzecharstwo. Podokiennik - listwa montażowa ułatwia połączenie konstrukcji okna z podokiennikiem wykonywanym na miejscu montażu przez strzecharza. Rozwiązanie gwarantujące szczelne połączenie, a tym samym trwałość!

Okna wykonywane są z drewna klejonego: meranti lub sosnowego.
Szklenie wykonywane jest szybą termoizolacyjną 4/12/4 U=1,1 w/m2K. Okna są impregnowane lub malowane farbami firmy REMMERS lub ITALCOLOR według palety RAL.Zwykle wewnętrzna obróbka dachu w miejscach dojścia do okien zwęża się uniemożliwiając pełne otwarcie okna. Dlatego preferujemy i polecamy okna otwierane na zewnatrz, co jest wygodne i bezpieczne. Okna posiadają  blokady pozycji, co uniemożliwia "trzaskanie" przy silnym wietrze czy przeciągu.

13. SŁOMA ŻYTNIA "DACHOWA": wiązki słomy o długości 120-150cm, średnica wiązki ok. 25cm, ładnie wybarwiona, bez nalotów, ręcznie młócona i "czesana".

sloma.jpg (100053 bytes)

14. TRZCINA W WIĄZKACH "DACHOWYCH": wiązki trzciny o średnicy ok. 20 cm, waga pęczka ok. 4 kg, trzcina równa, ładnie wybarwiona na kolor słomkowy, wyczesany bukiet, bez lisci, jednoroczna, grubość źdźbła 0,4 do 0,8 cm, długość wiązki 1,1 do 2,2 m

trzcina.jpg (71140 bytes)

15. WRZOS PRASOWANY w KOSTKACH: wymiary kostki 30x40x80, waga ok. 15-20kg:

wrzos_w_kostkach.jpg (146605 bytes)


Dla stałych klientów, przy wysyłce kurierem, stosujemy płatność za pobraniem.
Firmom rozpoczynającym z nami współpracę oferujemy dostawę kurierem po wcześniejszej wpłacie na konto. Trzciny, słomy i kozłów nie wysyłamy kurierem - wyłącznie odbiór własny lub transport całosamochodowy. Sprzedaż za granicę tylko po przedpłacie. Jeśli zdecydują się Państwo na skorzystanie z naszej oferty prosimy o przesłanie zamówienia faksem - kontakt:

e-mail: irbis@strzecha.eu
telefon komórkowy: +48 501517490

ZAPRASZAMY !

 

  Nieruchomości     Thatching      Straatag      Strzecharstwo     Drewniana Polska     Kancelaria Obsługi Inwestycji    Trzebnica

Ostatnia modyfikacja: 2018-07-12  Copyright (C)  Ireneusz Sikorski;  IRBIS-TRADING 1999-2016